Най-новото попълнение на мездренския клуб Мартин Балабанов, който миналата неделя стана шампион на България на 3000 м в зала при юношите под 18 г., отново е завил участие на 1500 м и на 3000 м. 16-годишният благоевградчанин има лични постижения (PB) в тези дисциплини, съответно 4:24.14 мин. и 9:37.05 мин., регистрирани на първенството за младша възраст преди една седмица.

В бягането на 3 км извън класирането ще стартират Митко Ценов, Иво Балабанов и Йоло Николов. Те ще гонят норматива в тази дисциплина за участие на Балканиадата за мъже и жени в Истанбул на 16 февруари - 8:10.50 мин., а в перспектива - покриване на стандарта за Европейското първенство в зала в Глазгоу, Шотландия (1-3 март 2019 г.) - 7:58.61 мин.

Единствената представителка на Атлет (Мездра) при девойките старша възраст - Дева-Мария Драгиева, ще стартира на 400 и 800 м. Миналата година родената в Берковица атлетка спечели бронзов медал на 1500 м в зала при девойките под 20 г. с лично постижение в тази дисциплина - 4:50.77 мин.

По програма стартът на 1500 м при юношите старша е в събота в 18:40 часа, а на 3000 м - в неделя в 11:40 ч. Бягането на 400 м при девойките старша е в събота в 16:15 часа, а на 800 м - в неделя в 10:50 ч.