И двата тима излязоха с по 3 победи от групите си, като „Young Boys“ завърши групата си с впечатляващата голова разлика 23:1, а „Последен Валс“ - с 9 точки и голова разлика 17:4.

В първия полуфинал „Последен Валс“ победи „Чалга пеперудки“ с резултат 6:1. Първото полувреме завърши при равенство 1:1. През втората част „Последен Валс“ натисна съперника и стигна до победата, която го класира на финала.

Във втория полуфинал „Young Boys“ поведе на „Каманярете“ с 2:0, но опитните играчи не се предадоха и стигнаха до 2:2. Така се достигна до дузпи, при които “Young Boys“победи с 4:1.

В двубоя за третото място, „Каманярете“ и „Чалга пеперудки“ направиха зрелищно реми - 4:4, а при изпълнението на дузпите, по-точни бяха „Каманярете“ и победиха с 3:2.

На финала домакините от „Последен Валс“ поведе в резултата чрез Николай Трънчев. “Young Boys” не се предаде и след далечния удар на Владимир Петров, последва рикошет и топката влетя в мрежата за 1:1.

В срещата за третото място Каманярете и Чалга пеперудки направиха интересен мач, който завърши 4:4, а при дузпите "Каманярете" бяха по-точни и победиха с 3:2.

Победителите от "Последен валс" играха в състав: Емил Манолов, Радослав Зарев, Христо Христов, Николай Трънчев, Мартин Писарски, Сашо Христов, Християн Петров, Тодор Маринов, Емилиян Трънчев.

"Young Boys" се противопоставиха в следния състав: Владимир Петров, Генади Ненков, Иван Валериев, Мартин Рашов, Николай Гришев, Ивайло Бояджиев, Вилиян Манолов, Денислав Луканов, Петьо Каменов, Пламен Атанасов.

През второто полувреме „Young Boys“поведе с 2:1 след точен удар на Мартин Рашов. „Последен Валс“ отговори бързо и изравни резултата след удар на Емил Манолов и рикошет в защитник на съперника. Малко преди края на срещата, Николай Трънчев направи нов обрат за 3:2 в полза на „Последен Валс.“ „Young Boys“ опита натиск, но не успя да отбележи трети гол и така „Последен Валс“ вдигна купата.

Тази година турнирът също бе подкрепен от БАМФ, чийто председател Пламен Божидаров лично връчи купите на заслужилите. Освен традиционните купи за първите три отбора, имаше и 3 индивидуални награди, които бяха спечелени както следва: Голмайстор на турнира стана Димитър Георгиев с 14 гола.

За най-добър играч бе награден Ивайло Бояджиев, а за вратар номер едно- Тодор Маринов.

Съдия на състезанието бе Дилян Маринов, който получи значка от БАМФ, както и грамота от организаторите.

Кметът на Зверино Стоян Петров изрази благодарност от името на организаторите към всички, които се включиха в този футболен празник, и подкрепиха благотворителната кауза.

Организаторите съобщиха, че събраната сума възлиза около 600 лв, от които 400 вече са предадени на Петя Илиева - ръководител на клуб "БМЧК", а 150 лв ще бъдат връчени на директора на училището в първия учебен ден след ваканцията за осветление и поддръжка на игрището.