Цялата среща премина под диктовката на „сините“, които създадоха цяла дузина опасни ситуации пред вратата на Марин Орлинов. Още в 4-та мин. Георги Цеков стреля от малък ъгъл в аут. Двайсет по-късно бомбен шут на Даниел Пехливанов премина над вратата.

Натискът на домакините все пак даде резултат в 39-та мин., когато Пехливанов центрира от дясно и Даниел Кутев засече с глава в мрежата.

Четири минути преди почивката Андон Гущеров от близка дистанция пропусна да удвои.

През второто полувреме футболистите на Левски не изпуснаха инициативата и в 71-та мин. Огнянов от фаул принуди Орлинов да показва класа.

Три минути след това Мариян Огнянов комбинира с Николай Христов, който нахлу в наказателното поле от ляво и центрира остро по земя, а пред вратата дебнеше влезлият като резерва Йордан Георгиев, който отблизо изпрати топката в мрежата.

До края на мача домакините разиграваха разумно, а гостите така и не успяха да застрашат вратаря Деян Вълков.

Левски (Лом) – Нефтохимик (Бургас) 2:0

Левски: 1.Деян Вълков, 18.Ваньо Илиев, 15.Лъчезар Георгиев (86-5.Кристиян Григоров), 13.Раиф Мурадов, 11.Васил Сапунджиев, 4.Николай Христов-кап., 7.Георги Цеков (64-10.Йордан Георгиев), 21.Мохамед Сила (62-22.Цвети Неделчев), 9.Андон Гущеров, 8.Даниел Кутев (62-21.Мариян Огнянов), 77.Даниел Пехливанов. Треньор: Ивайло Василев.

Нефтохимик: 94.Марин Орлинов, 31.Даниел Андреев (56-6.Делян Иванов), 33.Оливе Кентин, 19.Петьо Иванов, 15.Сибил Карагьозов (80-2.Кихами Да Коста), 88.Ивайло Стефанов, 10.Даниел Георгиев (73-21.Матея Баюнович), 8.Виктор Кунев (56-71.Ростилсав Данчев), 11.Димитът Законов (46-17.Радой Божилов), 9.Калоян Стефанов, 13.Даниел Иванов. Треньор: Калоян Генов.

Голмайстори: 1:0 Даниел Кутев (39), 2:0 Йордан Георгиев (73).

Главен съдия: Георги Гинчев.

Асистенти: Даниел Ников, Александър Апостолов.

Жълти картони: Цвети Неделчев (Левски); Петьо Иванов, Ивайло Лазаров (Нефтохимик).