На 29.09.2019 г. в гр. Габрово се проведе вторият турнир по Ръгби 10 юноши-старша, където отново първенец бяха “Балкански котки” след победи над отбора-домакин (“Янтра”) с 0:10 и “Моряците” от Бургас с 35:19. В същия ден се състоя и приятелски мач между мъжките отбори на “Янтра” и “Балкански котки”. Първото полувреме отборът на котките доминираше и отбеляза 5 есета. След почивката домакините започнаха много силно втората част и отбелязаха 2 есета, а защитата им беше непробиваема до последните 10 мин. от полувремето, когато отборът от Берковица реализира още 2 есета и това доведе до краен резултат 14:47.

На 19.10.2019 г. в гр. София предстои да се проведе Балкански турнир по Ръгби 10 за мъже, но „котките“ ще вземат участие с юношеския и мъжкия си отбор.

Сезонът ще продължи с още срещи, както за юноши, така и за мъже, за които датите ще се уточнят скоро.

Източник: berkovitsa.bg