Мачът премина под доминацията на „червено-черните“, които на полувремето водеха с 2:0 след попадения на Росен Крумов.

През втората част „Локомотив“ продължи да атакува и логично стигна трето попадение, дело на Валентин Горанов.

Домакините имаха няколко възможности за по-изразителен успех, но липсваше точност при завършващия удар. В края на срещата гостите от Враца отбелязаха почетно попадение, оформяйки крайното 3:1.

„Много силна и сърцата игра на моите момчета. Посвещаваме победата на Теодор Петков, който се възстановява успешно след тежка катастрофа“, заяви за MediaNews старши треньорът на „Локомотив“ Владимир Найденов.

Стартов състав на „Локомотив“: Никълас Петров, Цветомир Тодоров, Михаил Иванов, Преслав Петров, Валентин Горанов, Никола Цолов, Александър Лазаров, Росен Крумов, Хрисимир Ивов, Паоло Петков и Божидар Цветков
старши треньор: Владимир Найденов

В следващия кръг „железничарите“ гостуват на „Монолит“ (Бяла Слатина). Двубоят е на 9-ти октомври от 16:00 часа.