„Червено-черните” излязоха на терена с тениски в подкрепа на своя съотборник Теодор Петков, който пострада миналата седмица при катастрофа, и бе настанен в столичната болница „Света Ана”. Футболистът, който бе в кома, се е събудил и вече е в по-добро състояние, съобщиха от треньорското ръководство.

Още в самото начало на мача домакините стигнаха до попадение, дело на Божидар Цветков. В 3-ата минута врачани имаха възможност за гол, след фаул, но топката премина високо над вратата, пазена от Лалов.

В 9-ата минута гостите отправиха опасен удар, но вратарят на „железничарите“ Християн Лалов показа класа и отрази шута.

В ответната атака футболистите на Владимир Найденов опитаха да удвоят резултата, но играч на „червено-черните“ се размина с топката пред вратата.

Възпитаниците на Янислав Яков изравниха в 12-ата минута с далечен удар в горния ляв ъгъл.

Врачани натиснаха съперника и до края на първата част отбелязаха още две попадения.

През второто полувреме и двата тима търсеха гола, но нямаха късмет при завършващия удар.

Състезателите на „Локомотив“ се отчетоха с няколко пропуска, а в края на двубоя „Ботев“ вкара два бързи гола и оформи крайния резултат 1:5.

„Локомотив“: Християн Лалов, Християн Илиев, Преслав Петров, Радостин Петракиев, Никола Цолов, Паоло Петков, Александър Лазаров, Християн Ивов, Любослав Валентинов, Божидар Цветков
старши-треньор: Владимир Найденов

„Ботев“: Вилиянс Валериев, Христо Трифонов, Борислав Кискински, Николай Ангелов, Деян Пророков, Валентин Томов, Теодор Димитров, Денис Русинов, Вени Ивайлов, Александър Дончев
старши-треньор: Янислав Яков

Футболистите и треньорското ръководство на „червено-черните“ пожелават бързо възстановяване на своя съотборник и приятел Теодор Петков.