Двубоят започна равностойно, с атаки и пред двете врати. Още в 5-ата минута домакините организираха бърза контраатака. Паоло Петков се бе върнал в защита и изчисти напред, топката попадна у Светослав Бонев, който подаде на Никола Цолов. Капитанът на мездренчани напредна и пусна пас към Бонев, който обаче се засуети и вратарят на гостите улови кълбото.

Две минути по-късно врачани откриха резултата чрез хубав удар по земя, дело на Виктор Красимиров.

Попадението амбицира домакините и те опитаха бързо да се върнат в мача. Отличен шанс за изравнително попадение се откри пред Бонев, който не успя да удари добре топката и вратарят на „Ботев” улови.

В 20-ата минута бе най-чистото положение пред вратата на врачани. Никола Цолов се озова сам срещу Кристиян Тодоров, но прибърза и прати топката в аут. В ответната атака Георги Петров удвои преднината на своя тим с шут от воле във вратарското поле.

В края на първата част Виктор Красимиров направи резултата класически, вкарвайки второто си попадение в срещата.

Второто полувреме започна добре за домакините, които получиха право да изпълнят 11-метров наказателен удар. Точен от бялата точка бе Паоло Петков.

Последваха атаки и пред двете врати, като врачани нацелиха и гредата. Все пак натискът им даде резултат и в последните минути на двубоя Николай Велчев и Петьо Руменов оформиха крайния резултат 1:5.

„Локомотив”: Станимир Николовски, Томислав Костадинов, Владислав Стефанов, Михаил Иванов, Денислав Ценов, Константин Здравков, Мартин Маринов, Стилиян Михайлов, Никола Цолов (к.), Паоло Петков, Светослав Бонев (Илиян Лъчезаров, Виктор Митрински, Стивън Докьов, Йоан Цанев, Цветелин Иванов, Теодор Петков)
старши треньор: Владимир Найденов

„Ботев”: Кристиян Тодоров, Георги Георгиев, Георги Найденов, Константинос Илиев, Теодор Димитров (к.), Цветомир Параскевов, Християн Елисейски, Енрике Трайков, Веселин Петков, Виктор Красимиров, Георги Петров (Николай Велчев, Александър Тодоров, Преслав Петров, Момчил Тончев, Петьо Руменов
старши треньор: Янко Янков

В следващия кръг „Локомотив” гостува на „Първа атомна” в Козлодуй.