© СТМК - Враца

Врачанският клуб завоюва общо дванадесет призови места. В битката при Клас 1/10 Electric Touring първо и второ място заеха Боян Стаменов и Георги Шиклев от СТМК-Враца, атрети остана Николай Георгиев от клуба в Пазарджик. А в челната тройка при Клас 1/10 Electric Super Stock влязоха Боян Стаменов, Георги Шиклев и Никола Костов.

При децата, състезаващи се в Клас 1/10 Electric Stock, победител стана представителката на „Кинетик” Русе – Венцислава Ганчева. На второ място се класира нейната съотборничка Радост Костадинова. Дебютантът в отбора на СТМК Враца – Явор Танчев остана на шесто място.

В останалите три класа - Клас 1/12 Electric, Клас 1/10 I.C. 200 MM (Nitro) и Клас 1:8 I.C. Track 4WD (Nitro), врачанските състезатели се класираха на шест почетни места. В клас Electric първи финишира Георги Шиклев от СТМК Враца, втори - Николай Георгиев от Пазарджик, а трети - Траян Манолов от Моделен Клуб – Русе.

Във втория клас в челната тройка се класираха представители Тони Янчев, Петър Цветков и Дамян Петров. А в третия, Клас 1:8 I.C. Track 4WD (Nitro), първото място спечели Дамян Петров, а третото - Петър Цветков. Втори стана Явор Маринов от Моделен клуб - Варна.

Победителите и участници в турнира бяха наградени с грамоти, сувенири, предметни награди, а малките състезатели получиха и лакомства. Отличията бяха връчени от Ирина Иванова – Общински съветник от Община Враца и Дамян Петров – Зам. Председател на Българска Федерация по Автомоделни спортове - БФАМС.

Турнирът бе подпомогнат от Община Враца, по наредбата за финансирането и подпомагането на физическата активност, физическото възпитание, спорта и спортно-туристическата дейност.

Следващото състезание от календара на БФАМС, в което СТМК- Враца ще вземе участие, е Трети кръг от ДП на БФАМС в Нови Искър.