Първото полувреме на двубоя беше равностойно, като двата отбора не създадоха кой знае какви чисти голови положения. Домакините отправиха два опасни удара - чрез своя капитан Илия Илиев и Валдемар Стоянов от статично положение, които бяха парирани от противниковия страж Иван Георгиев. Гостите също имаха две възможности, при които Венцислав Миленов и Цветан Петров стреляха на сантиметри покрай вратата.

След почивката плевенчани доминираха на терена и закономерно стигнаха до крайния успех. В 54-ата минута Валентино Макавеев намери напокрит в пеналта капитана Петров, който от непосредствена близост се разписа за 0:1.

Последваха няколко пропуска на гостите - на Миленов и Иво Върбанов на два пъти, а в 62-ата мин. авторът на първия гол Цветан Петров тресна напречната греда от далечно разстояние. При единствената по-сериозна ситуация за "червено-черните" Брайан Стоянов шутира от малък ъгъл в аут.

Така се стигна до 86-ата мин., когато плевенчани организираха бърза контраатака, при която Любомир Тодоров изведе Ивайло Иванов на отлична стрелкова позиция и той оформи крайното 0:2.

Мачът ще се запомни и с авторитетното съдийство на съдийската бригада от Монтана с главен рефер Николай Малджански.

Локо (Мездра) игра в състав: Христо Георгиев, Алексзандър Петров, Камен Каменов, Димитър Димитров (77 мин. Стелян Иванов), Ивайло Желязков (46 мин. Мирослав Божинов), Любослав Петров (62 мин. Иван Велчев), Валдемар Стоянов, Марио Иванов, Брайан Стоянов, Илия Илиев (кап.) и Румен Рангелов.

В останалите срещи от кръга се получиха следните резултати: Бдин 1923 (Видин) - Янтра (Полски Тръмбеш) 4:1, Първа атомна (Козлодуй) - Севлиево 3:1, Вихър (Славяново) - Ком (Берковица) 2:0, Левски 2007 (Левски) - Павликени 1:3, Трявна - Ботев (Луковит) 0:1, Академик (Свищов) - Партизан (Червен бряг) 1:0 и Янтра (Габрово) - Локомотив 1927 (Дряново) 9:1.

Едноличен лидер в класирането е Спартак (Плевен) с пълен актив от 12 точки, следван от Бдин 1923 (Видин), Академик (Свищов) и Вихър (Славяново) с 9 т. Пети е Ботев (Луковит) с 8 т., а шесто-девето място делят ОФК Локомотив, Ком (Берковица), Първа атомна (Козлодуй) и Янтра (Габрово) с по 6 т.

В следващия кръг Локо (Мездра) гостува на 13-ия в таблицата Локомотив 1927 (Дряново). Двубоят е идната неделя, 9 септември, от 17:00 часа.