Националният рекордьор на 3000 м стипълчейз Митко Ценов бе най-бърз при мъжете. Той пробяга 10-километровата дистанция за 31:56 мин. Втори - на 22 секунди след Митко, финишира неговият треньор Йоло Николов с време 32:18 мин., а трети се нареди Иван Попов (Берое - Стара Загора) с 32:58 мин.

Техният съотборник Иво Балабанов триумфира при младежите до 23 г., които се съревноваваха на 8 км. 20-годишният атлет от Благоевград победи с 26:47 мин., като изпревари с цели 51 секунди втория Георги Гергов (Стратеш Атлетик - Ловеч) - 27:38 мин., и с близо минута третия Александър Сръндев (Юниверсал - София) - 27:45 мин.

Отлично се представи и Дева-Мария Драгиева, която завоюва златен медал при девойките младша възраст. 17-годишнатаа атлетка от Берковица отвя конкуренцията на 3 км с постижение 11:35 мин. Втора - на 21 секунди след нея - завърши Маргарита Радева (Орловец 93 - Габрово), а трета - на цели 44 секунди - е Стефани Стоянова (Локомотив София - Никола Карапетров). Четвърта - само на 14 секунди от медалите - остана другата представителка на мездренския клуб Рая Лалова, която спря хронометъра на 12:33 мин.

В същата възрастова категория, но при юношите младша възраст, Иван Драгановски се нареди осми на 4 км. Възпитаникът на треньора Дилян Маринов пробяга дистанцията за 15:08 мин. Неговата съотборничка Денис Владимирова се класира на 13-о място на 2 км при момичетата под 16 г. с време 8:40 мин.