В тази категория при мъжете стартираха 103-ма състезатели от 8 държави - България, Румъния, Кения, Мароко, Франция, Португалия, Украйна и Полша. Иво Балабанов записа второ време от българските атлети, Митко Ценов - осмо, а Йоло Николов - десето. Най-предно класиране - осмо място, регистрира Стоян Владков с 48:59 мин.

Победител стана мароканецът Юсуф Сбааи с постижение 42:53 мин. Втори финишира кенийцът Уиклиф Кипкорир Бивот с 43:55 мин., а трети е неговият сънародник Абел Кибет Роб с 44:18 мин.

При жените в същата възраст триумфира кенийката Памела Кипчоге с 50:52 мин., следвана от румънката Елисавета Бирка с 51:10 мин. и Кристин Ойго (Кения) с 52:06 мин. Най-добре от българките се представи Маринела Нинева, която финишира пета с време 55:13 мин.

Във второто издание на "Free Spirit Run Ruse - Giurgiu” се включиха 219 атлети от 9 държави - България, Румъния, Кения, Мароко, Италия, Полша, Франция, Украйна и Япония. Миналата година участниците бяха 117 отново от 9 страни.