© Rostislav Raykov

Непосредствено след Иво завърши неговият съотборник Митко Ценов, който спря хронометъра на 46:05 мин., а техният наставник Йоло Николов се нареди осми с 46:55 мин.

Балабанов записа най-добро време от всички български атлети, Ценов - второ, а Николов - четвърто. Трети е Стоян Владков с 46:41 мин.

В тази възрастова категория стартираха най-много състезатели - 92-ма от шест държави - България, Румъния, Кения, Сърбия, Австрия и Португалия.

Победител стана кениецът Абел Кибет Роп с постижение 43:27 мин. Втори финишира неговият съотборник Хилари Кимайо със същото време, но с 1 секунда по-слабо ChipTime. Трето място зае друг кениец - Нелсън Черутич с 44:37, а четвърти остана румънецът Мариус Виорел Йонеску с 45:05.

При жените в същата възраст триумфира румънката Елисавета Бирка с 50:27 мин., следвана от кенийките Рут Матебо с 51:02 мин. и Рут Мбата 51:09мин. Най-добре от българките се представи Маринела Нинева, която финишира пета с време 52:47 мин.

При ветеранките над 40 г. първа е многократната шампионка на България в маратона Милка Михайлова с 1:04:06 ч., а при мъжете в същата възрастова група победи Деян Атанасов с 48:21 мин.

В третото издание на "Free Spirit Run Giurgiu - Ruse" се включиха 220 атлети от България, Румъния, Кения, Сърбия, Австрия и Португалия. Миналата година участниците бяха 219 атлети от 9 държави, а през 2016 г. - 117 отново от 9 страни.