При младежите и девойките националните титли на крос кънтри до 23 години спечелиха двама от най-талантливите млади бегачи на България.

Иво Балабанов (Атлет - Мездра), който държи националните рекорди на стипълчейз за юноши, преодоля 8 000 м за 26:47 мин. Балабанов финишира на повече от 200 м преднина пред Георги Гергов (Стратеш Атлетик - Ловеч) - 27:38 мин. и Александър Сръндев (Юниверсал - София) - 27:45 мин.. Иво тренира заедно с Митко Ценов и Йоло Николов, които станаха съответно шампион и вицешампион при мъжете в Пирдоп. Четвъртият състезател Спасимир Делибашев от Атлет Мездра при младежите не стартира

Диляна Минкина (Цвети Кирилова - Кюстендил) беше безапелационна на 6 000 м при девойките и с темпо 3:50 минути на километър постигна 23:06 мин. пред Любомира Иванова (Юниверсал - София) – 27:06 мин. и Кремена Ковачева (Атлет 2004 - Поморие) - 27:51 мин..

Националният рекордьор на 3000 м стипълчейз Митко Ценов (Атлет - Мездра) бе най-бърз на 10 000 м при мъжете и с 31:56 мин. спечели поредната си национална титла. Митко изпревари треньора си Йоло Николов, който пробяга дистанцията за 32:18 мин., и миналогодишния шампион Иван Попов (Берое - Стара Загора) с 32:58 мин. Националният шампион на маратон Димчо Мицов остана четвърти с 33:42.

Маринела Нинева стана шампион по кроскънтри на България за 2017 при жените.

Източник: atletikabg.com