Двубоят между седмия и третия във временното класиране започна с минута мълчание в памет на известния футболен рефер от близкото минало, спортен деятел и журналист Младен Кирилов, който почина вчера на 74-годишна възраст.

Първото полувреме бе равностойно, без кой знае какви чисти положения пред двете врати. Запомниха се само два опасни удара - на Валдемар Стоянов и на Илия Илиев от домакините, парирани от противниковия вратар Светлин Линев, както и един хубав самостоятелен пробив на Иван Иванов от гостите, завършил с изстрел покрай вратата.

Най-интересната ситуация преди почивката бе в 38-ата минута, когато централният нападател на гостите Евгени Систов стреля с глава след изпълнение на корнер и бранител на мездренските "железничари" изби топката от голлинията.

Така се стигна до 57-ата минута, когато плеймейкърът Илия Илиев изведе по десния фланг Валдемар Стоянов, той напредна на скорост и с диагонален удар от въздуха вкара изключително красив гол в близкия ъгъл на вратаря - негово 7-мо точно попадение през сезона.

Домакините доиграха мача в намален състав след като в 73-ата минута халфът Владимир Найденов (иначе с отлични изяви в този мач) получи втори жълт, респективно червен картон, за опасна игра срещу противников състезател.

Локо (Мездра) игра в състав: Ивайло Сайков, Алексзандър Петров, Камен Каменов, Мирослав Божинов, Николай Михайлов, Любослав Петров (90 мин. Михаел Парасков), Марио Иванов, Владимир Найденов, Валдемар Стоянов (кап.), Илия Илиев (63 мин. Николай Лазаров) и Кирил Кръстев (46 мин. Румен Рангелов); старши треньор - Николай Николов.

В останалите срещи от кръга се получиха следните резултати: Първа атомна (Козлодуй) - Бдин 1923 (Видин) 2:1, Янтра (Габрово) - Ком (Берковица) 2:0, Академик (Свищов) - Янтра (Полски Тръмбеш) 4:2 Трявна - Спартак (Плевен) 0:1, Левски 2007 (Левски) - Локомотив 1927 (Дряново) 2:1, Севлиево - Партизан (Червен бряг) 5:1 и Павликени - Ботев (Луковит) 2:1.

След този успех у дома, девети от началото на сезона ОФК Локомотив продължава да е седми в таблицата с актив от 29 точки, колкото има и шестият - Академик (Свищов). Лидер е Спартак (Плевен) с 46 точки, следван от Янтра (Габрово) с 41 т. и Вихър (Славяново) с 34 т.

В следващия кръг Локо (Мездра) гостува на Спартак (Плевен). Интригуващият двубой е в неделя, 17 март, от 14:30 часа.