Мачът бе от 9-ия кръг, игра се на терена с изкуствена настилка в спортен комплекс "Огоста” в Монтана и през по-голямата си част бе равностоен. Малко преди почивката след изпълнение на корнер пред вратата на Борислав Борисов-Куман Беров с глава откри резултата.

В 69-ата мин. главният съдия Емилиян Тодоров свири дузпа за домакините за нарушение на Тони Благоев срещу Кристиян Методиев-Пато. От бялата точка за 1:1 точен бе Денис Езекиев.

В последната минута на даденото четириминутно продължение резервата на Бойчиновци Мирослав Димитров бе оставен непокрит на далечната греда и изпрати топката в мрежата, нанасяйки първа загуба за сезона на отбора на Вихър (Николово).

Вихър (Николово) - Бойчиновци 1:2

Вихър: Борислав Борисов, Емилиян Ивов, Евелин Петков, Стелиян Николов-кап., Мирослав Въглярски, Лъчезар Григоров, Кристиян Методиев, Красимир Георгиев, Милен Заков, Денислав Езекиев, Бисер Ефремов (Даниел Първанов, Мартин Симеонов, Ивайло Томов). Треньор: Слави Методиев.

Бойчиновци: Росен Кирчев-кап., Марко Митов, Емил Борисов, Светослав Йорданов, Светлин Петров, Димитър Божинов, Костадин Пилитов, Тодор Благоев, Валери Беров, Илия Илиев, Божидар Митов (Мирослав Димитров). Треньор: Александър Александров-Вош.

Голмайстори: 0:1 Валери Беров (44), 1:1 Денис Езекиев (69-дузпа), 1:2 Мирослав Димитров (90+2).

Главен съдия: Емилиян Тодоров.

Помощници: Веселин Найденов, Владимир Вълов.

Терен с изкуствена настилка в парк "Огоста” - 50 зрители.