Втората среща в зала „Младост“ е на 24 ноември, вторник, от 18:00 часа. Регламентът предвижда при успех с 3:0 или 3:1 гейма за монтанчани да се играе т.нар. „златен“ гейм и който го спечели да се класира за 1/8-финалите на втория по сила европейски волейболен клубен турнир. При всякакъв друг резултат румънците са крайни победители.

Двубоят в „Спортна зала Галац“ премина под диктовката на домакините. Чак в третия Монтана загатна за истинските си възможности. Гостите имаха инициативата до 20-17, но не успяха да използват момента за обрат, а позволиха на съперника си да навакса изоставането и да затвори гейма с 25:23.

Радослав Попов бе най-резултатен за българския тим с 10 точки (1 блокада). 219-сантиметровият руски диагонал Максим Сопожков завърши мача със скромните 9 т. (2 блокади). За Аркада, който е двукратен шампион на Северната ни съседка, Нийлс Клапвийк бе най-полезен с 14 т. (2 блокади).

Аркада (Галац) – Монтана 3:0 (25-18, 25-20, 25-23)

Аркада: Василе Талпа 8, Марин Лесков 3, Филип Сестан, Мариан Бала 7, Нийлс Клапвийк 14, Разван Олтеану 7 (Михайло Станкович 9, Игор Йованович 2, Еуген Стуарт 1, Ливио Кристудор-либеро). Треньор: Серджу Станчу.
Монтана: Радослав Попов 10, Максим Сапожков 9, Александър Кордев 4, Златан Йорданов 4, Стефан Чавдаров 2, Максим Крескин 1 (Георги Елчинов 4, Любослав Симеонов 2,Тодор Костов 2, Виктор Костадинов 1, Мартин Божилов-либер). Треньор: Даниел Пеев.

Съдии: Андрей Таран, Слободан Ковачевич.

Зала: „Спортна зала Галац“ - пред празни трибуни.