Едно от най-силните им оръжия началният удар бе на много високо ниво и се оказа решаващо за успеха в първия гейм с 25-21. Във втория домакините намалиха грешките и изравниха, но в третия отново изглеждаха безпомощни и монтанчани се откъснаха с 14-7.

Въпреки че допуснаха изравняване 21-21, гостите имаха на три пъти възможност отново да поведат, но не се възползваха от него. След няколко изравнявания в четвъртата част бургазлии дръпнаха в края с три точки и я затвориха на 21. Миколай Сърнечки отбеляза 22 точки и с тях стана най-резултатният състезател в мача. Капитанът на Монтана Тодор Вълчев се отличи с 16 т. за гостите. За Нефтохимик Мирослав Градинаров завърши със 17 т., 12 т. за победителите добави Николай Николов.

Нефтохимик (Бургас) – Монтана 3:1 (22-25, 25-17, 31-29, 25-21)

Нефтохимик: Денис Карягин 15, Добромир Димитров 4, Илия Петков 11, Мирослав Градинаров 17, Георги Петров 12, Николай Николов 12 (Стоян Самунев, Кристиян Петров, Максим Дрозд, Христо Христов-либеро). Треньор: Николай Желязков.
Монтана: Иван Латунов 7, Тодор Вълчев 16, Радослав Попов 11, Тодор Костов 1, Миколай Сарнечки 22, Максимилиан Талер 4 (Стефан Чавдаров 5, Златко Кьосев 2, Димитър Калчев, Денимир Димитров, Мартин Божилов-либеро). Треньор: Даниел Пеев.
Съдии: Илиян Георгиев, Александър Виналиев.

Зала: “Младост“ в Бургас - пред празни трибуни.