Срещата бе изключително оспорвана, като гостите на да пъти повеждаха в резултата, възползвайки се от многото грешки на съперника. Решаващ от психологическо естество за успеха на Монтана се оказа четвъртият гейм. В него възпитаниците на треньора Даниел Пеев направиха силна серия, но допуснаха да бъдат застигнати. След ас на Стефан Чавдаров и неуспешна атака на Мартин Мечкаров домакините затвориха гейма на 23.

В тайбрека домакините поведоха с 11-3 и въпреки някои леки колебания не допуснаха изненада. Радослав Попов бе най-резултатен за победителите със 17 точки. С толкова завърши и Златан Йорданов (5 аса, 1 блокада).
Националът Стефан Чавдаров добави 13 т. (4 аса, 2 блокади) и бе избран за най-полезен състезател в срещата. За Добруджа се отличи Жулиен Георгиев с 25 точки, с които стана топ-реализатор на мача.

Монтана - Добруджа (Добрич) 3:2 (20:25, 25:19, 19:25, 25:23, 15:8)

Монтана: Максим Крескин 1, Максим Сапожков 12, Радослав Попов 17, Златан Йорданов 17, Тодор Костов 2, Стефан Чавдаров 13 (Любослав Симеонов 7, Александър Кордев 5, Димитър Калчев 1, Виктор Костадинов 1, Мартин Божилов-либеро Методи Методиев-либеро). Треньор: Даниел Пеев.

Добруджа: Георги Манчев 3, Жулиен Георгиев 25, Димитър Маринков 8, Мартин Мечкаров 10, Денис Чавдаров 9, Венцислав Рагин 12 (Християн Димитров 4, Методи Ананиев 1, Светослав Арнаудов, Любослав Телкийски, Николай Тодоров-либеро). Треньор: Мирослав Живков.

Съдии: Добромир Добрев, Любомир Сираков.

Зала: „Огоста“ - пред празни трибуни.