Мачът започна отлично за домакините, които с лекота взеха първия гейм с 25-18. Последва срив в играта им, от което гостите не пропуснаха да се възползват и резултатът бе изравнен. Следващите два гейма преминаха при поделено надмощие и срещата отиде в тайбрек. В него монтанчани се наложиха с 15-9, но това се оказа недостатъчно и те приключиха участието си в турнира.

С 25 точки (1 ас, 2 блокади) руският диагонал Максим Сапожков бе най-резултатен за Монтана, капитанът на домакините се отличи с 15 т. (4 аса, 1 блокада). Топ-реализатор на мача стана нидерландският лидер на Аркада Нийлс Клапвийк 28 т. (3 аса, 2 блокада).

Монтана - Аркада (Галац) 3:2 (25-18, 16-25, 25-20, 21:25, 15-9)

Монтана:
Радослав Попов 15, Максим Сапожков 25, Георги Елчинов 5, Стефан Чавдаров-кап.11, Мартин Кръстев 1, Максим Крескин 4 (Златан Йорданов 3, Виктор Костадинов, Димитър Калчев, Мартин Божилов-либер). Треньор: Даниел Пеев.

Аркада: Василе Талпа 6, Марин Лесков 1, Филип Сестан 10, Мариан Бала 8, Нийлс Клапвийк 28, Разван Олтеану 6 (Александру Рата 3, Гостин Овиду 2, Еуген Стюарт 1, Михайло Станкович, Ливио Кристудор-либеро, Александру Влад-либеро)

Игор Йованович 2,. Треньор: Серджу Станчу.

Съдии: Влатко Ристовски, Василеиос Василеиадис.

Зала: „Младост“ - пред празни трибуни.