Тези слабости си проличаха най-много във втория гейм, който монтанчани загубиха с 22:25 точки. В третия възпитаниците на треньора Даниел Пеев бяха най-убедителни и го затвориха на 15. Решителната четвърта част бе оспорвана, но в края класата си каза думата и с ас на Аспарух Аспарухов Монтана стигна до победа №14 през сезон 2018/2019.

Аспарухов стана топ реализатор на мача с 16 точки (3 аса, 1 блок, 36% позитивно посрещане и 86% ефективност в атака), а по 14 точки забиха Тодор Вълчев (2 блока, 50% позитивно посрещане и 52% ефективност в атака) и Златко Кьосев (3 аса, 1 блок, 36% позитивно посрещане и 67% ефективност в атака).

За Дунав по 9 точки реализираха Костадин Стойков (3 блока, 30% позитивно посрещане и 60% ефективност в атака) и Данаил Милушев (1 ас, 50% позитивно посрещане и 37% ефективност в атака).

Монтана - Дунав (Русе) 3:1 (25:18, 22:25, 25:15, 25:22)

Монтана: Златко Кьосев 14, Иван Дамянов 8, Сергей Андриевский, Борис Наков 7, Стефан Чавдаров 6, Тодор Вълчев 14, (Аспарух Аспарухов 16, Иван Латунов 5, Денимир Димитров, Мартин Пенев, Кристиян Петров - либеро). Треньор: Даниел Пеев.

Дунав: Васил Атанасов 6, Станислав Величков 8, Милен Минчев 7, Костадин Стойков 9, Даниел Милушев 9 (Стоян Вулджев 4, Евгени Григоров 2, Константин Нешев 2, Ангел Павлов 1, Владимир Христов 1, Симеон Добрев - либеро). Треньор: Георги Петров.

Съдии: Александър Виналиев, Борислав Йорданов.

Зала "Младост"- Монтана: 400 зрители.