Мачът тръгна точка за точка. След серия от 3 точки на Жулиен Георгиев Монтана поведе с 5. До края обрат не стана и домакините затвориха гейма при 25:18 точки. В тази част монтанци не позволиха на съперника да използва нито един път силния си елемент от играта – блокадата. Във втората част Монтана поведе, но Дея изравни 14:14. Това не отказа монтанци и след 25:23 точки те водеха с 2:0. Колеблива игра показаха монтанци в третата решителна част. Момчетата на треньора Даниел Пеев дръпнаха с 5 точки – 11:6. Дея успя да я намали до една – 14:13. Гостите от Бургас не можаха да се възползват от ситуацията и загубиха на 19 точки гейма. Капитанът на домакините Радослав Попов стана топ-реализатор на мача с 18 т., с една по-малко от него мача завърши Жулиен Георгиев. За гостите Тодор Вълчев се отличи с 16 т., Леон Тончев и Виталий Василиев отбелязаха по 6 т. За най-полезен MVP състезател на двубоя бе определен националът на Монтана, Стефан Чавдаров.

Монтана:Радослав Попов 18, Димитър Калчев 7, Жулиен Георгиев 17, Стефан Чавдаров 10, Макимилиан Талер 2, Мартин Кръстев 6. /Любослав Симеонов, Мартин Божилов-либеро, Методи Методиев-либеро/

Дея Спорт:Георги Братоев-кап. 1, Тодор Вълчев 16, Денис Чавдаров 4, Леон Тончев 6, Стипе Перич 4, Виталий Василиев 6 /Георги Петров 2, Борислав Николов, Гейдж Уорсли-либеро/

Съдии:Любомир Сираков, Костадин Йовчев.

Зала „Младост“: 150 зрители.

Източник: bnr.bg/vidin