В първия гейм възпитаниците от треньора Даниел Пеев изоставаха с 5 точки, но успяха да стопят разликата и да спечелят с 27:25. Последва размяна на геймове, а в решителния четвърти Монтана поведе още в самото начало и въпреки някои колебания стигна до успех с 26:24 т.

Младежкият национал на Русия Кирил Клетс се отличи с 24 точки (4 аса, 1 блокада) за победителите. На ниво бяха също Златко Кьосев и Иван Латунов, които завършиха мача с по 14 точки. С 25 точки (1 ас, 3 блокади) Жени Желязков от Нефтохимик стана топ реализатор на двубоя.

В последния XXII кръг Монтана гостува на ЦСКА, а бургазлии са домакини на аутсайдера Тетевен волей.

Монтана - Нефтохимик 3:1 (27:25, 22:25, 25:21, 26:24)

Монтана: Георги Михалев 4, Златко Кьосев 14, Иван Латунов 14, Константин Абаев 3, Кирил Клетс 24, Себастиан Роата 1 (Борис Наков 7, Мартин Пенев1, Делчо Раев 1, Аспарух Аспарухов, Добромир Иванов-либеро, Кристиян Петров-либеро). Треньор: Даниел Пеев.

Нефтохимик: Георги Братоев 8, Денис Карадин 7, Илия Петков 12, Жани Желязков 25, Георги Петров 7, Николай Къртев 11 (Димо Димов, Валентин Братоев, Теодор Салпаров-либеро). Треньор: Найден Найденов.

Зала "Младост” - гр. Монтана: 600 зрители.