При момичетата (1-2 клас) в дисциплината 300м най-бърза бе Валя Йорданова от СК „Олимпия” (Враца). Втора и трета завършиха Лъчезара Кирилова от СК „Милка Михайлова” (Перник) и Йохана Йоакимова – СК „Атлет” (Мездра).

В същата възрастова група при момчетата победи Даниел Иванов от СК „Атлет” (Мездра), който изпревари Асен Асенов – ОУ „Христо Ботев” – Мездра и Димитър Томанов - СК „Милка Михайлова” (Перник).

При момичета (3-4 клас) на 500м, златото взе Валена Георгиев - СК „Милка Михайлова” (Перник). Нейни подгласнички станаха Моника Иванова - СК „Милка Михайлова” (Перник) и Петя Богданова – ЦСКА- София.

При момчетата на 800м златото спечели Слави Янев от СК „Милка Михайлова” (Перник). След него финишираха Деян Гуновски – СК„Олимпия” (Враца) и Младен Тасев – КЛА „Локомотив” (Дряново).

В дистанцията 800м при момичетата, златото взе Александра Кукова от КЛА „Оборище” (Панагюрище), която завърши шеста в миналогодишното издание на пробега. Второ и трето място заеха Йоана Йорданова от СК „Милка Михайлова” (Перник) и Никол Димитрова –СК „Олимпия” (Враца).

При момчетата (5-6 клас) на 1000м първи финишира Марин Раленков от КЛА „Оборище” (Панагюрище). Втори и трети завършиха Матей Симеонов от „Сити Рън” (София) и Любомир Илиев – СК„Олимпия” (Враца).

В надпреварата при момичетата (7-8 клас) победител стана Аделина Павлова СКЛА”Шумен”. На второ и трето място се класираха Памела Ени – ЛСК „Русе кар” и Християна Стоименова – СК„Балкан” (Ботевград).

При момчетата на 1500 м златен медал завоюва Георгий Можейков от „Сити Рън” (София). Среброто и бронзът отидоха съответно при Илиян Петков от ЛАК „Атлетик-90” (Луковит) и Добромир Димитров – СКЛА „Шумен”.

Най-бърза сред девойките младша възраст бе Михаела Гаврилова от СК „Балкан” (Ботевград), следвана от Даниела Георгиева – ЛК „Локомотив 55” (ГО) и Таня Узунова – КЛА „Оборище” (Панагюрище).

При юношите младша възраст, първото място зае Емил Веселинов от КЛА „Спартак” (Койнаре). След него се наредиха Васил Кирев от АК „Враца” и Теодор Николаев – ЛАК „Атлетик-90” (Луковит).

В надпреварата при девойките старша възраст със златото се окичи Дуйгу Атилова от СКЛА „Нови пазар”. На второ и трето място се класираха съответно Марияна Мутафова и Зина Асенова – ЛАК „Атлетик-90” (Луковит).

Иван Иванов от КЛА „Оборище” (Панагюрище финишира първи на 3000 м. След него се наредиха Мартин Балабанов от СК „Атлет” (Мездра) и Владислав Стефанов – „Атлетически клуб” (Враца).

В най-дългата дистанция от 5000 метрапобедител стана Йоло Николов, който се състезава за СК „Орхание” (Ботевград). Второто място зае състезателят на СК „Атлет” (Мездра) - Мирослав Спасов, а трети финишира Исмаил Ссенанджи от „Евър” (Варна).

И тази година състезателката на КЛА „Локомотив” (Дряново) – Маринела Нинева спечели златото в дисциплината 3000м при жените. След нея се класираха Моника Георгиева от ЛК „Локомотив 55” (ГО) и Даниела Борисова – СКЛА „Шумен”.

Най-възрастният участник в тазгодишното издание на шосейния пробег бе 70-годишния Лъчезар Иванов от Мездра.

Победителите получиха медали, грамоти и парични награди, които им бяха връчени от кмета на община Мездра - Иван Аспарухов и заместник-кметовете Нели Минева и инж. Николинка Кътовска.