Победител в бягането при мъжете стана Берхан Афуерки от Еритрея с време 29:07.0 мин., а балкански шампион в шосейния пробег на 10 км - румънецът Николае Соаре с 29:19.6 мин.

Милица Мирчева, която у нас се състезава за СК Атлет - Мездра, финишира осма при жените в генералното класиране на Vidovdanska trka 2019 и четвърта в Балканският шосеен пробег от 52 стартирали състезателки от 11 европейски и африкански държави. 25-годишната атлетка от Добрич побяга 10-километровата дистанция за 35:30.8 мин.

Непосредствено след Милица завърши другата представителка на България - Маринела Нинева (Локомотив - Дряново) с време 35:50.9 мин.

Първа при дамите е полякинята Каролина Надолска с 33:48.8 мин., а балканска шампионка - сръбкинята Теодора Симович с 34:44.1 мин.

Междувременно състезателят на СК Атлет (Мездра) Мартин Балабанов завоюва бронзов медал на 2000 м стипълчейз на Националния шампионат за юноши и девойки под 18 г., който се проведе през почивните дни в София. 17-годишният атлет от Благоевград финишира трети в препятственото бягане при юношите младша възраст. Той спря хронометъра на 6:51.65 мин., подобрявайки с около 10 секунди своето лично постижение (PB) в тази дисциплина (7:01.31 мин.). Победител стана Еркан Низам (Евър - Варна) с 6:19.52 мин.

© Илиан Телкеджиев, lap.bg

По-големият брат на Мартин - Иво Балабанов (Атлет - Мездра) стартира извън класирането на 2000 м стипълчейз. Той пробяга дистанцията за 5:38.64 мин., което също е негово лично постижение (PB) в тази дисциплина. Предишният му върхов резултат (5:45.36 мин.), който е и национален рекорд за юноши под 18 г., датира от преди 5 години.

В другата дисциплина, в която стартира - 3000 м, Мартин Балабанов се нареди четвърти с време 10:12.90 мин. Титлата спечели Валентин Къдринов (СКЛА Тракия - Пловдив) с 9:25.63 мин.

Единствената представителка на СК Атлет - Мездра в шампионата при девойките младша възраст Силвия Йолова зае 41-о място от 63 участнички в гладкото бягане на 100 м с време 14.12 сек. В другата дисциплина, в която стартира - 200 м, Силвия се класира на 52-o място от 61 атлетки с 30.75 сек.