Локомотив U17 (Мездра) започна в следния титулярен състав: Станимир Николовски, Михаил Иванов, Георги Иванов, Владислав Стефанов, Цветомир Тодоров, Рич Данов, Марио Лилов, Теодор Вишински, Любослав Валентинов, Росен Крумов (кап.) и Венислав Митов. След почивката в игра влязоха Милен Милчов, Николай Костов, Даниел Иванов и Марио Йолов.

След тази убедителна победа юношите младша на Локо (Мездра) излязоха начело във временното класиране в зоната с 6 точки и голово съотношение 13:3. Със същия точков актив, но с по-лоша голова разлика (12:2), на второ място е Първа атомна (Козлодуй).

В следващия кръг Локомотив U17 приема Ботев (Криводол). Мачът е в сряда, 10 октомври, от 16:00 часа на изкуствения терен на градския стадион.

Междувременно юношите старша възраст Локо (Мездра) също постигнаха втора победа през сезона. В двубой от III-ия кръг на зоналното първенство те се наложиха като гости над Дунав 2016 (Селановци) с 1:4. С два гола за младите локомотивци се отличи офанзивният халф Иван Велчев, който играе и при мъжете. Останалите попадения реализираха Веселин Русинов от дузпа и Христо Пазийскии от пряк свободен удар.

В дербито на кръга юношите старша на Кариана (Ерден), треньор на които е мездренчанинът Диан Попов, победиха Ботев (Враца) с 4:2. В другата среща Ком (Берковица) и Първа атомна (Козлодуй) завършиха наравно - 1:1.

Лидер в класирането при U19 е Кариана (Ерден) с пълен актив от 9 точки, следвана от ОФК Локомотив с 6 т. и Първа атомна (Козлодуй) с 4 т.

В следващия кръг старшата на Локо (Мездра) гостува на Първа атомна (Козлодуй). Двубоят е в петък, 12 октомври, от 16:00 часа в крайдунавския град.

Детският отбор на ОФК Локомотив регистрира трета поредна победа в шампионата при U15. В среща от III-ия кръг малките локомотивци надделяха трудно на собствен терен над Ком (Берковица) с 3:2 (на полувремето 0:0). Точни за домакините бяха Тихомир Петровски, Цветелин Иванов и Александър Лазаров. Победния гол падна в последната минута на редовното време, отбеляза го плеймейкърът Лазаров - негово 10-точно попадение от началото на сезона.

Резултатите в останалите срещи от кръга: Любимец (Търнава) - Околчица (Моравица) 0:5, Скала 2015 (Оселна) - Дунав 2016 (Селановци) 2:11 и Искър 1923 (Роман) - Торпедо 2004 (Борован) 4:6. Първа атомна (Козлодуй) почиваше.

В таблицата при децата води ОФК Локомотив с пълен актив от 9 т., пред Първа атомна (Козлодуй), Околчица (Моравица) и Торпедо 2004 (Борован) с по 6 т.

В следващия кръг ОФК Локомотив U15 почива. Околчица (Моравица) гостува на Първа атомна (Козлодуй), а Скала 2015 (Оселна) - на Ком (Берковица). Двубоите са в събота, 13 октомври, от 10:30 часа.