Младшата на Ботев (Криводол), водена от легендата на Локо (Мездра) от близкото минало Румен Славков, излезе на терена само с 10 играчи, което до голяма степен предопредели крайният изход от двубоя.

Домакините решиха мача в своя полза в рамките на пет минути, в които отбелязаха три гола. Теодор Вишински откри резултата в 14-ата мин., секунди по-късно Росен Крумов покачи на 2:0, а в 19-ата мин. Рич Данов направи преднината на локомотивци класическа. Три минути по-сетне гостите върнаха едно попадение чрез Николай Цветанов.

През второто полувреме младите "железничари" вкараха още 7 безответни гола. Най-напред капитанът Крумов засече с глава центриране от статично положение на Михаил Иванов, след това Александър Лазаров се разписа след хубав самостоятелен пробив, а в 57-ата мин. Венислав Митов центрира от десния фланг и в стремежа си да избие топката вратарят на гостите Преслав Петков си отбеляза автогол.

В заключителната част се развихри централният нападател Любослав Валентинов, който в рамките на десетина минути реализира хеттрик и вече има в актива си 8 точни попадения. Крайното 10:1 оформи Милен Милчов две минути преди края на редовното време.

Другият фаворит в групата - Първа атомна (Козлодуй), в този кръг почиваше.

След тази категорична победа юношите U17 на Локо (Мездра) са лидери във временното класиране с пълен актив от 9 точки и голова разлика 23:4. На второ място е Първа атомна (Козлодуй) с 6 т. и мач по-малко.

В следващия кръг младшата на ОФК Локомоти гостува на Първа атомна (Козлодуй). Регионалното дерби е идната сряда, 17 октомври, от 16:00 часа в крайдунавския град.