Локомотивци поведоха в резултата още в 7-ата мин. на мача от дузпа, отсъдена за нарушение в наказателното поле срещу капитана на отбора Росен Крумов. Потърпевшият бе хладнокръвен от бялата точка за 1:0.

10-ина минути по-късно новото попълнение в състава на гостите - Алекс Савчев, който е родом от Мездра, се оказа най-съобразителен при разбъркване в пеналта на домакините и възстанови равенството - 1:1.

В 19-ата мин. с атрактивен удар от въздуха Росен Крумов отново даде аванс на "железничарите" - 2:1. До почивката се запомниха два страховити изстрела на Ралин Тодоров от гостите (първият в напречната греда), както и един фрапантен пропуск на Матю Майкъл от домакините. 15-ина минути преди антракта пък попадение на ерденчани беше отменено поради съмнителна засада.

Десет минути след почивката Алекс Иванов върна интригата в двубоя - 2:2. Последваха поредица от чисти голови положения пред двете врати, при които пропуски направиха Алекс Савчев (на два пъти) и Васил Петровски от гостите, както и Паоло Петков от домакините. След хубав самостоятелен пробив Ралин Тодоров от карианци стреля в левия страничен стълб. Отлични намеси в тези ситуации имаше вратарят на "червено-черните" Цветомир Николов.

В 81-ата мин. с диагонален удар от малък ъгъл Мартин Рашов изведе за трети път мездренци напред в резултата, не без помощта на стража на гостите Бойко Димитров. Две минути преди последния съдийски сигнал на главния рефер Илиян Маринов обаче влезлият в игра след почивката Владимир Красимиров оформи крайното 3:3. Секунди преди края Ралин Тодоров излезе сам срещу вратаря на домакините Цветомир Николов, но стражът излезе и парира неговия изстрел.

Шампионатът по футбол в Зона "Враца" при юношите старша възраст ще стартира в края на другата седмица. В първия кръг U19 на ОФК Локомотив (Мездра) гостува на Бдин 1923 (Видин), а "старшата" на Кариана (Ерден) приема Първа атомна (Козлодуй). Двубоите са на 20 септември (петък) от 17:00 часа.