Гостите от Видин откриха резултата с прехвърлящ удар още в началните минути на срещата.

„Локомотив” отговори с атака по десния фланг, но центрирането на Иван Аспарухов – младши излезе в аут.

Малко по-късно удар от фаул на Паоло Петков бе неточен, а при последваща контраатака защитник в синьор взе топката от крака на Виктор Митрински.

След половин час игра гостите стигнаха до второ попадение, което бе отменено поради засада.

Десетина минути преди почивката Паоло Петков се разписа за 1:1.

Втората част започна отлично за „Бдин”, който отбеляза второ попадение. Този гол даде импулс в играта на видинчани и те стигнаха до трето попадение.

„Железничарите” обаче не се отказаха и продължиха да търсят гола.

В 75-ата минута Йоан Цанев с глава върна надеждите на домакините за нещо повече от тази среща.

Няколко минути по-късно „червено-черните” получиха правото да изпълнят 11-метров наказателен удар. Зад топката застана Светослав Бонев, който оформи крайното 3:3.

„Локомотив” започна мача в следния стартов състав: Никълс Петров, Томислав Костадинов, Константин Здравков, Павел Иванов, Йоан Цанев, Никола Цолов, Стивън Докьов, Светослав Бонев, Иван Аспарухов-младши, Паоло Петков и Виктор Митрински

старши треньор: Владимир Найденов

След този двубой „Локомотив” остава на второто място във временното класиране с актив от 25 точки и голова разлика 48-26, а видинчани заемат третото – с 22 точки и голово съотношение 39-21.

През следващата седмица започва третото завъртане на отборите. В първата среща „червено-черните” гостуват на лидера „Ботев” (Враца).