Двубоят се игра в две полувремена по 35 минути, като бе бе ръководен от треньора от ДЮШ Локо (Мездра) Иван Георгиев - Саки.

Срещата започна по отличен начин за домакините от "Иван Вазов”, които поведоха още в самото начало. Автор на две попадения във 2-ата и 5-тата минута стана Иван Аспарухов-младши.

В 17-ата минута тимът от Зверино пропусна да се върне в мача, след като Явор Василев не успя да реализира дузпа.

До края на първото полувремето мездренци предрешиха изхода от двубоя, вкарвайки нови две попадения - чрез Ивелин Петков в 23-ата и Кристиян Иванов в 31-ата мин.

През второто полувреме учениците от СУ "Иван Вазов” вкараха още три гола. Точни бяха Иван Василев в 56-ата мин., Ивелин Петков в 60-ата мин. и Габриел Веселинов в 63-ата мин.

След този убедителен успех момчетата от мездренската гимназия се класираха за следващия етап на игрите,

Утре от 14:30 часа е мачът между юношите XI - XII клас на двете учебни заведения.