В първенството за деца от детските градини, което се проведе за 16-та поредна година взеха участие 41 малки грации на възраст от 4 до 7 г. Съгласно регламента те играха по два пъти ансамблови съчетания без уред. Победители в отделните възрастови групи станаха: при 5-годишните - отбор "Барбарони" (ДГ "Слънчице"), при 6-годишните - отбор "Мечо Пух" (ДГ "Мир"), при 7-годишните - отбор "Барби" (ДГ "Слънчице").

Специална награда получи най-малката участничка в шампионата - 4-годишната Мирея Христова.

В градското първенство при децата от 7 до 14 г. шампионки при ансамблите, които играха съчетания с топки и с обръчи, станаха: при 8-годишните - ансамбълът 8 г., Категория „Б”, при 9-10-годишните - ансамбълът 9-10 г., Категория „А”, при девойките младша възраст - ансамбълът, Категория „Б”, а при девойките старша възраст - ансамбълът, Категория „Б”.

В индивидуалната надпревара златни отличия спечелиха: 9-10-годишни, категория „Б” (съчетания без уред) - Каролина-Михаела Цветкова, 9-10 годишни, Категория „А” (без уред) - Елеонора Цинцарска и Тереза Стоянова, 9-10-годишни, Категория „А” (въже) - Елеонора Цинцарска, девойки мл. в-ст (без уред) - Биляна Маркова, девойки мл. в-ст, Категория „Б” (обръч) - Калина Илиева.

Призьорите в двете градски първенства получиха медали и грамоти, а всички участнички - предметни награди. За финал: златните медалисти от Държавното първенство по масов спорт "Гимнастрада" отбор "Веселите деца" и "Клуб на готините баби" (КГБ) направиха атрактивни демонстрации, които бяха възнаградени със заслужени аплодисменти от многобройната публика.