Още три медала - два златни и един сребърен, спечелиха състезателите на Спортен клуб Атлет (Мездра) на Националния шампионат за мъже и жени, който се проведе на стадион „Васил Левски” в София. След като триумфира на 1500 м при мъжете, Митко Ценов дублира титлата си и на 5000 м. Той бе най-бърз от стартиралите 21 състезатели от 17 клуба, като въпреки непоносимата жега пробяга дистанцията за 14:19.82 мин. Втори - на 39 секунди и 2 стотни след Митко, финишира неговият треньор Йоло Николов, а трети е Иво Балабанов от АК Джордан с 15:01.87 мин.

В същата дисциплина при жените без конкуренция бе Милица Мирчева, която заслужи златното отличие с постижение 17:06.63 мин. На минута и 11 секунди след нея завърши Маринела Нинева от Локомотив (Дряново), а трета - на 1:17:07 мин. е Анита Кръстева от Берое (Стара Загора).

След четвъртото си място на 1500 м Александър Йотовски финишира пети на 800 м с време 1:58.05 мин. Победи Велин Коваленко от Берое (Стара Загора) с 1:55.91 мин.

Със завоюваните общо четири шампионски титли в средните и дългите дистанции СК Атлет (Мездра) се нареди на престижното второ място в клубната класация за спечелени най-много златни медали на първенството. Първи е столичният студентски клуб „КЛАСА” с пет златни отличия.

Отлично в Националния шампионат за момчета и момичета под 16 г. се представи Рая Лалова. В конкуренцията на 25 свои връснички възпитаничката на треньора Дилян Маринов стана шампионка на България в бягането на 800 м при момичетата. Тя спря хронометъра на 2:18.78 мин., което е с 10 стотни по-добро от досегашното й лично постижение в тази дисциплина. Рая спечели и един сребърен медал - на 400 м, където записа 60 секунди и 60 стотни.

При момчетата Иван Драгановски се класира четвърти на 1500 м с време 4:39.18 мин., а в бягането на 800 м е шести с 2:12.11 мин.

В четирибоя при момичета Силвия Йолова е седма от 146 участнички, Ива Митова - 57-ма, а Денис Владимирова - 105-та.