Първата добра възможност за гол в мача се откри пред гостите от Враца. В 6-ата минута вратарят на домакините сбърка, Илия Миланов се оказа на правилното място, но прати топката в аут.

В 10-ата минута падна победното попадение за врачани. Петър Атанасов напредна по лявото крило, центрира в наказателното поле и опитният капитан Валери Домовчийски прати топката в мрежата за 0:1.

Четири минути по-късно Тодор Неделев опита да изравни резултата с далечен шут, но кълбото мина покрай вратата, пазена от Красимир Костов. В края на първата част Александър Тонев центрира към Антонио Вутов, но роденият в Мездра футболист се размина с топката.

Второто полувреме премина под натиска на „жълто-черните“, които опитваха да изравнят резултата, но нямаха късмет при завършващия удар. В 67-ата минута воденият от Ферарио Спасов тим беше близо до попадението, но шутът на Антонио Вутов бе избит в аут. Последвалият ъглов удар не доведе до опасност пред вратата на Костов.

До края на двубоя не паднаха повече голове и така „Ботев“ (Враца) стигна до победата и добави ценни три точки в актива си. След този кръг момчетата на Антони Здравков имат 22 точки и голова разлика 21:45.

В следващия кръг „Ботев“ приема състава на „Царско село“. Срещата е на 12-ти юни, петък, от 20:30 часа на стадион „Христо Ботев“.

„Ботев“ (Пд): Георгиев, Бандаловски, Работов, Д.Тонев (Балтанов), Бурбано (Шопов), Терзиев(Барбоса), Ал.Тонев, Неделев (к.), Перейра, Вутов, Филипов
старши-треньор: Ферарио Спасов

„Ботев“ (Вр): Костов, Лясков, Керчев, Ганев, Миланов, Златински, Васев, Том (Янков), Домовчийски (к.), Атанасов (Генов), Н`Диайе (Михайлов)
старши-треньор: Антони Здравков

Главен съдия: Ивайло Стоянов
Асистенти: Мартин Ангелов и Красимир Миланов
Четвърти съдия: Йото Гарабедов

Жълти картони: Димитър Тонев (Ботев Пд)