Двубоят започна равностойно, като и двата отбора не предприемаха излишни рискове. В 25-ата минута сякаш от нищото "орлетата" поведоха. Глоар Антонио изненада вратаря Павел Станев с шут от 20-ина метра и изпрати топката в мрежата. Четири минути по-късно Станев показа класа и спаси удар от фаул на Владислав Златинов. В 31-ата минута обаче Владислав Златинов попадна в прегръдките на своите съотборници, след като засече с глава центриране на Била Антонио за 0:2.

Домакините се хвърлиха по-смело в атака и пет минути преди почивката Ангел Бастунов бе изведен от Евгени Игнатов-Бамзе в пеналта и не остави никакъв шанс на вратаря Димитър Пангев - 1:2.

Девет минути след подновяването на играта резултатът бе изравнен. Пангев не се намеси най-добре и избитата от него топката попадна у Николай Дичев, който с главата я върна в мрежата му за 2:2. Стражът на Пирин поправи грешката си в 74-ата минута, когато се разтегна и спаси далечния шут на Владимир Мичев.

Кариана (Ерден) - Пирин (Благоевград) 2:2 (1:2)

Кариана (Ерден): Павел Станев, Мартин Николов, Николай Дичев, Стоян Предев, Георги Търтов, Ангел Бастунов, Владимир Мичев (88-Георги Илиев), Реджеб Халил, Цветомир Тодоров, Евгени Игнатов (кап.), Георги Чакъров (35-Ивелин Илиев). Треньор: Веселин Великов.

Пирин (Благоевград): Димитър Пангев, Александър Бастунов, Била Антонио, Владислав Златинов (кап. ) (72-Брадли Меледже), Габриел Да Силва (88-Ивайло Михайлов), Глоар Антонио, Иван Вълчанов, Мартин Динов (60-Димитър Благов), Мирослав Пушкаров, Руслан Иванов, Христос Контохристос. Треньор: Иво Тренчев.

Голмайстори: 0:1 Глоар Антонио (25), 0:2 Владислав Златинов (31), 1:2 Ангел Бастунов (40), 2:2 Николай Дичев (59).

Главен съдия: Рюстем Джемил Карагарен.

Асистенти: Светослав Енчев, Цветан Горанов.

Жълти картини: Николай Дичев, Евгени Игнатов (Кариана); Била Антонио, Глоар Антонио, Руслан Иванов, Димитър Благов.

Червен картон: Руслан Иванов (Пирин).

Стадион "Кариана" - с. Ерден: 200 зрители.