Малко след това Милен Митев можеше да покачи, но силният му удар премина покрай дясната града. Отново Митев шутира от далеч, но в аут. Гостите отговориха с бърза контраатака, при която Георги Цеков пробва подаване към Ангел Русев, но защитник на Ботев изби. 2:0 направи капитанът на домакините Николай Янков в 41-ата минута, който бе оставен непокрит в наказателното поле.

Резултатът стана класически в 50-ата минута на мача. За игра с ръка главният съдия Димитър Желязков отсъди дузпа, а от бялата точка Методи Костов не сгреши. По този начин младият нападател на Ботев показа, че неправилно е бил пренебрегнат. Костов започна подготовка с Кариана, но бързо бе отпратен.

Натискът на домакините продължи и в 67-ата минута влезлият като резерва Иван Винков отправи силен удар отблизо, но вратарят Стамен Бояджиев изби. Десет минути преди края на мача Иван Тодоров, който в този мач изведе гостите с капитанската лента, направи загубата им по-почетна, след точно изпълнена дузпа. Това бе и исторически първи гол за карианци на ниво професионален футбол.

Ботев (Гълъбово) - Кариана (Ерден) 3:1

Ботев: Пламен Колев, Бейсим Бейсим, Емил Иванов, Милен Митев (63-Коларов), Николай Янков - кап., Рангел Абушев, Рангел Игнатов (52-Иван Винков), Свилен Щерев, Методи Костов, Симеон Русев (46-Емилиян Зотев), Цветелин Радев. Треньор: Людмил Киров.

Кариана: Стамен Бояджиев, Раиф Мурадов, Николай Дичев, Ангел Бастунов (46-Евгени Игнатов), Кристиян Григоров, Иван Тодоров-кап., Деян Иванов (62-Ивелин Илиев), Николай Николов, Ангел Русев(84-Леонел Матадос), Стоян Предев, Георги Цеков. Треньор: Атанас Джамбазки.

Голмайстори: 1:0 Рангел Абушев (23), 2:0 Николай Янков (41), 3:0 Методи Костов (50-дузпа), 3:1 Иван Тодоров (80-дузпа).

Главен съдия: Димитър Желязков.

Асистенти: Калин Киров, Светослав Стойчев.

Жълти картони: Бейсим Бейсим, Милен Митев (Ботев), Рангел Игнатов, Симеон Русев; Николай Дичев, Раиф Мурадов (Кариана).

Стадион "Енергетик" - Гълъбово: 350 зрители.