Снимки: bulgarianhandball.eu

В предварителна група "А" мездренските хандбалисти победиха Шумен-61 (Шумен) с 32:26 гола и Спартак (Варна) с 20:17 и допуснаха тактическа загуба от Фрегата (Бургас) с 22:32. Така момчетата на треньора Евгени Йоловски се наредиха на второ място в групата с актив от 4 точки и голово съотношение 74:75 и се класираха за полуфиналите на турнира.

На полуфиналите юношите старша на Локо (Мездра) се наложиха в инфарктен двубой срещу първия в предварителна група "Б" - домакините от Локомотив (Горна Оряховица) с 26:25 след изпълнение на дузпи, в редовното време 22:22 (на полувремето 10:11) и заслужиха правото да спорят за златните медали. Техни съперници на финала ще бъдат връстниците им от Фрегата (Бургас), които в другия полуфинал сразиха Добруджа (Добрич) с 34:15 (на полувремето 15:4).

"Успех в мача момчета! Всички ви се възхищаваме! Вие сте супер!!! УСПЕХ!!!”, написа по този повод в социалната мрежа Георги Валентинов, водач на мездренския тим.

Съставът на ХК Локомотив М16 (Мездра): вратар - Георги Вълков (с отлични прояви на полуфинала), ляво крило - Йохан Марков, ляв гард - Теодор Ангелов (Габриел Георгиев), разпределител - Илиян Младенов, десен гард - Милен Валентинов (кап.), дясно крило - Валентин Гачев, пивот - Божидар Симеонов (Петър Иванов, Петър Ганев, Георги Йорданов, Деян Дачев, Емил Александров, Жоро Иванов, Цветелин Петров и Юлиян Димитров).

Решителният двубой за титлата е днес от 13:00 часа в спортна зала "Никола Петров" в Горна Оряховица. Преди това за VII-VIII място играят Раховец-2008 (Горна Оряховица) - Асти-91 (Хасково), за V-VI място Спартак (Варна) - Шумен-61 (Шумен) и за III-IV място - Добруджа (Добрич) - Локомотив (Горна Оряховица).