© личен архив

За осми път изкачването на „Витоша“ спечели Шабан Мустафа. Той записа време от 01:45:46 ч. За трета поредна година среброто грабна Ивайло Атанасов, който финишира на 7 минути зад победителя (01:52:42), а бронзът отиде при Георги Георгиев, записвайки време от 01:59:54 ч.

При дамите шампион стана Мария Николова с време 02:06:11. Припомняме, че тя триумфира и в миналогодишното бягане. Милка Михайлова остана втора с 02:20:45. Бронзовият медал отиде при финиширалата на 26 секунди след нея Антония Георгиева.

В бягането участва и Христина Тушева от СК „Атлет“ (Мездра). Атлетката зае второто място в категория над 40 години и пето в общото класиране, с време 02:30:41 ч.

Организатор на планинското бягане бе Сдружение "Маратон", с партньорството на Столична община, Фондация "София европейска столица на спорта" и Българския туристически съюз.