Едно шеметно първо полувреме и за двата отбора, в което зрителите видяха цели шест гола. Мартин Милков от домакините вкара два пъти и веднъж уцели гредата. Той откри резултата в 13-ата минута. Секунди след това Васил Сапунджиев от Локо си вкара автогол. Георгиев намали на 2:1 в 22-ата минута. В 30-ата обаче Милков пак се разписа.

Асен Русинов намали на 3:2 в 36-ата минута, в 40-ата Георгиев изравни. Милков пък тресна гредата. До почивката Сергей Георгиев вкара втория си гол в мача за 3:3 на полувремето.

През второто полувреме мездренчани натиснаха, вдигнаха оборотите и наложиха пълно превъзходство. Това бе и денят на Сергей Георгиев, който оформи своя хеттрик и направи обрата в мача пълен – от 2:0 и 3:1 до 3:4 в средата на полувремето.

В 74-ата минута.Николай Ганчев довърши домакините, оформяйки заслужения успех на Локо.

След този двубой мездренчани са в първата петица на класирането с актив от 46 точки и 52:30 голова разлика, докато техният Ювентус остават с 22 пункта и с голова разлика 39:68.

Източник: bgderby.com