Двубоят ще се запомни и с острите сблъсъци между футболистите на двата отбора. В края на първото полувреме привърженици на домакините нахлуха на терена, когато при най-спорната ситуация в мача главният рефер Симеон Къчовски отмени гол на гостите заради нарушение. Локомотивци завършиха срещата в намален състав, след като няколко минути преди последния съдийски сигнал Любослав Петров и Момчил Манчев получиха червени картони.

Локо (Мездра) започна в състав: Веселин Цветковски, Явор Янков, Ивайло Желязков, Никола Мишев, Камен Каменов, Николай Генов, Любослав Петров , Владимир Найденов, Кирил Кръстев, Валдемар Стоянов (кап.) и Марио Иванов. След почивката в игра влязоха Илия Илиев, Тихомир Найденов, Момчил Манчев и Апостол Апостолов.

В останалите срещи от кръга се получиха следните резултати: Искър 1923 - Околчица (Моравица) 0:2, Монолит (Манастирище) - Ботев (Криводол) 2:0, Ботев (Рогозен) - Септември 98 (Гложене) 6:1, Миньор 2017 (Згориград) - Манастирище 0:2 и Ботев (Бърдарски геран) - Балкански (Михайлово) 6:1. Скала 2015 (Оселна) по програма почиваше.

Така Монолит (Манастирище) застигна Огоста (Хайредин) на върха в класирането - двата отбора са начело с по 40 т. Трети - с 3 точки по-малко, 37, е ОФК Локомотив, като мездренци имат мач по-малко. Топ 6 допълват Манастирище с 33 т., Ботев (Криводол) с 31 т. и Околчица (Моравица) с 28 т. Седмо-осмо място делят Искър 1923 (Роман) и Скала 2015 (Оселна) с по 25 т.

В следващия кръг Локо (Мездра) почива. Околчица (Моравица) приема Ботев (Бърдарски геран), а Скала 2015 (Оселна) е домакин на Искър 1923 (Роман). Двубоите са в събота, 21 април, от 17:00 часа.