През първото полувреме домакините се опитаха да наложат териториален превес, но защитата на "железничарите" се справи с поредица опасни ситуации пред вратата на Веселин Цветковски.

През втората част мездренци поизравниха играта и дори взеха инициативата в свои ръце. Седем минути преди края на мача те нанесоха своя удар - тогава ветеранът Илия Илиев центрира и Румен Рангелов с глава насочи топката в мрежата на луковитския тим за 0:1 - попадение, оказало се единствено в .

В останалите срещи от кръга се получиха следните резултати: Янтра (Полски Тръмбеш) - Първа атомна (Козлодуй)1:0, Спартак (Плевен) - Ком (Берковица) 1:1, Локомотив 1927 (Дряново) - Вихър (Славяново) 0:1, Партизан (Червен бряг) - Бдин 1923 (Видин) 1:1, Севлиево - Академик (Свищов) 2:0, Левски 2007 (Левски) - Трявнa 0:1 и Павликени - Янтра (Габрово) 1:2.

Начело в класирането след VII-ия кръг са Бдин 1923 (Видин) и Вихър (Славяново) с равен брой точки - по 16. Трети излезе ОФК Локомотив с 15 т., следван от Спартак (Плевен), Ком (Берковица) и Янтра (Габрово0 с по 13 т.

В следващия кръг Локо (Мездра) приема ОФК Павликени. Двубоят е тази неделя, 30 септември, от 17:00 часа на градския стадион.