Домакините започнаха вихрено срещата и след първия половин час игра вече водеха с 3:0. Капитанът Николай Ганчев изведе своя отбор напред в резултата в 14-ата мин. с точен изстрел от границата на наказателното поле, 12 минути по-късно Рони Данчев покачи на 2:0, а в 33-ата мин. Александър Славейков направи преднината на козлодуйчани класическа.

В последната минута на първото полувреме Браиан Стоянов намали от дузпа на 3:1. В началото на втората част Любослав Младенов от домакините направи пропуск от бялата точка, а в 55-ата мин. отново Стоянов доведе нещата до 3:2. Натискът на локомотивци продължи и те бяха близо до изравняване, но на два пъти техни удари срещнаха гредите.

Все пак с попадения на Ганчев в 67-ата и в 85-ата мин. Първа атомна отново взе комфортна преднина - 5:2. В заключителните минути на срещата мездренчани отбелязаха още два гола - най-напред се разписа капитанът Илия Илиев, който беше изведен сам срещу вратаря, а секунди преди края на мача Румен Рангелов оформи крайното 5:4 с добавка след нова дузпа, изпълнена от Браиан Стоянов.

В другото дерби от кръга Янтра (Габрово) победи като гост досегашния лидер Бдин 1923 (Видин) с 1:2 и измести видинчани от първото място. В останалите двубои се получиха следните резултати: Спартак (Плевен) - Севлиево (Севлиево) 3:0, Вихър (Славяново) - Академик (Свищов), 2:0 Ком (Берковица) - Трявна 0:0, Партизан (Червен бряг) - Ботев (Луковит) 1:1, Янтра (Полски Тръмбеш) - Левски 2007 (Левски) 3:3 и Локомотив 1927 (Дряново) - Павликени 0:1.

Начело във временното класиране, един кръг преди края на есенния полусезон, излязоха Спартак (Плевен) и Янтра (Габрово) с равен брой точки - по 34. Трети вече е Бдин 1923 (Видин) с две точки по-малко.

Топ шест допълват Вихър (Славяново) с 29, Ком (Берковица) с 24 и Севлиево с 21 т. ПФК Локомотив се смъкна на десето място с 18 т. и мач по малко.

В последния есенен кръг Локо (Мездра) приема Бодин 1923 (Видин). Двубоят е идната неделя, 11 ноември, от 14:30 часа. Седмица по-късно, на 18 ноември, "железничарите" гостуват на Севлиево в отложен мач от IX кръг.