Срещата започна отлично за домакините, които откриха чрез Калоян Каменов. Малко след това отново Каменов бе точен с далечен шут. Преднината на „червено-черните” стана класическа след страхотно попадение, директно от корнер, на Борислав Цветков. Добрата игра на малките „железничари” продължи и през втората част, когато паднаха още три гола. Два пъти се разписа Михаил Карашлийски, а едно попадение добави Иван Николов.

През третото полувреме „Локомотив” продължи да атакува и не остави никакъв шанс на „Първа атомна” за почетен гол. След хубава атака и центриране от фланга, новото попълнение Теодор Георгиев вкара за 7:0.Играта продължи да се развива пред вратата на гостите и логично „червено-черните” отбелязаха още два гола. С удар от далечно разстояние се разписа Марчело Атанасов. Другото ново попълнение Цветомир Гергов, оформи крайния резултат 9:0 малко преди последния съдийски сигнал.

Старши треньорът на „Локомотив” Стоян Стоянов пусна в игра всички 19 футболисти. Минути записа и роденият през 2012 година – Асен Асенов.

Стартов състав: Преслав Илиев, Марчело Атанасов, Петър Пановски, Калоян Каменов, Цветомир Караиванов, Теодор Симеонов, Михаил Карашлийски (Мартин Абаджиев, Велян Костов, Константин Христов, Владимир Георгиев, Борислав Цветков, Иван Николов, Дарин Асенов, Теодор Георгиев, Преслав Нинов, Цветомир Гергов, Асен Асенов, Константин Павлов)

Следващият двубой на малките „железничари” е на 25-ти октомври с тима на „Ботев” (Враца). Срещата ще се играе в Бяла Слатина.

В съботния ден децата на „Локомотив” (Мездра), родени 2006/2007 година, победиха състава на „Ком” (Берковица) с минималното 1:0. Успехът за тима на Владимир Найденов донесе Тонислав Колев.

В следващия кръг „червено-черните” гостуват на „Ботев” (Враца). Мачът е на 24-ти октомври.