В 4-та минута Мартин Ботев от гостите стреля, но топката премина встрани от целта. Осем минути по-късно удар на Пламен Венелинов бе отразен от Ивайло Петков.

В 23-та минута „червено-черните“ от Дряново откриха резултата чрез Стивън Манолов. Това попадение ядоса домакините, които се хвърлиха в атака.

В 41-ата минута Гроздан Иванов опита да изненада стража на гостите с далечен шут, но топката прелетя над вратата.

Минута по-късно Ваньо Иванов изравни резултата. Полузащитникът финтира двама противникови състезатели и стреля, не оставяйки шанс на Петков.

В последните секунди на първата част домакините получиха правото да изпълнят 11-метров наказателен удар. Зад топката застана Митко Красимиров, който бе неточен.

Второто полувреме започна отлично за мездренчани. Въпреки добрите ситуации, които „черно-белите“ създаваха, топката така и не влизаше във вратата, пазена от Петков. С пропуски се отчетоха Антонио Йорданов и Михаил Иванов.

Гол все пак падна в 66-та минута. Негов автор бе Михаил Иванов с диагонален удар. Само две минути по-късно Иван Аспарухов-младши бе безпощаден и с мощен удар покачи на 3:1.

Стартови състави:
„Локомотив“ (Мз): Васил Асенов, Стефан Стефанов (Стоян Иванов), Васил Сапунджиев, Ваньо Иванов, Николай Ганчев (к.), Гроздан Иванов, Антонио Йорданов, Митко Красимиров, Пламен Венелинов (Методи Янков), Михаил Иванов, Иван Аспарухов (Паоло Петков)
старши треньор: Диан Попов

„Локомотив“ (Др): Ивайло Петков, Тихомир Трифонов (к.), Борислав Гецов, Веско Караколев (Даниел Пройчев), Димитър Цонев, Десислав Пенев, Илиян Тосунов (Венцислав Маринов), Мартин Ботев, Стивън Манолов, Светломир Събев, Денис Дачев
старши треньор: Пламен Обрешков

Жълти картони: Мартин Ботев (Локо Др)

След този двубой „железничарите“ остават на 12-то място във временното класиране с актив от 29 точки и голова разлика 32-44.

В следващия кръг момчетата на Диан Попов гостуват на втория в подреждането – „Севлиево“. Срещата е на 21-май от 18:00 часа.