© ФК "Академик" (Свищов)

Домакините откриха резултата още в 7-та минута чрез попадение на Александър Стоянов. Осем минути по-късно „железничарите“ опитаха да изравнят с далечен удар, който бе неточен.

„Студентите“ покачиха на 2:0 в 22-та минута след бърза контраатака. Точен за „Академик“ бе Александър Миланов, който не остави шанс на стража на гостите.

Интригата бе убита в 36-та минута, когато домакините направиха резултата класически. Лилян Маринов бе изведен сам срещу Васил Вълчев, пращайки кълбото в мрежата на „червено-черните“.

Втората част започна с натиск на „Академик“. „Локомотив“ опита да върне един гол, но атаките на „железничарите“ не дадоха резултат.

До края на срещата не паднаха повече попадения и двубоят завърши 3:0 в полза на „Академик“ (Свищов).

Стартови състави:
„Локомотив: Васил Вълчев, Стоян Иванов (Тихомир Динев), Стефан Стефанов, Светослав Бонев (Паоло Петков), Митко Красимиров, Гроздан Илиев, Антонио Йорданов, Николай Ганчев (к.), Пламен Венелинов, Светослав Валериев, Иван Аспарухов – младши (Методи Янков)
старши треньор: Диан Попов

„Академик“: Виктор Владимиров, Георги Йорданов, Иван Ганев (к.), Беркант Реджеб, Милен Петров, Пресиян Петков, Пламен Павлов (Симеон Бойчев), Лилиян Маринов (Ивайло Данаилов), Божидар Матеев (Георги Гечев), Александър Миланов (Димитър Велизаров), Александър Стоянов (Димитър Костадинов)
старши треньор: Росен Илков

След този кръг „Локомотив“ вече е на 14-то място с актив от 14 точки и голова разлика 17-31.

В следващия кръг „червено-черните“ приемат състава на „Пещера“ (Галата). Срещата е на 5 март, от 14:30 часа, и ще се играе на Градския стадион в Мездра.