След „Партизан“( Чбр), „Локомотив“ (Мз) писа четворка и на Дреновец(Дреновец) и зарадва феновете си. Двубоят започна с очаквано по-активна игра на „червено-черните“, но гостите изградиха плътен защитен вал пред наказателното си поле. И игрово, и тактически бе видно, че играчите в синьо имат една-единственацел – да бранят нулевото равенство или да загубят с минимален резултат.

Атаките на мездренчани се разбиваха в наситената защита. В 25-а мин., след поредния ъглов удар, Калоянов стреля силно с глава, но стражът но гостите изби атрактивно. 3 минути по-късно, Асен Русинов изстреля страхотен снаряд, но топката прелетя над вратата. В 37-а минута отново Калоянов стреля с глава право в ръцете на вратаря.

През първата част играчите в синьо успяха да преминат центъра едва 2-3 пъти. Гостите издържаха до 45-а мин., когато капитанът и голмайстор на „червено-черните“ - Васил Калоянов, разпечати вратата на Мартин Цветанов след поредния ъглов удар.

Второто полувреме започна с нов натиск на домакините, обаче футболистите на Дреновец опитаха да поизравнят играта и да погледнат към вратата на мездренчани, преминавайки по-често центъра. Това поразреди защитата им и в 71-а мин. Сергей Георгиев удвои резултата след пробив отдясно на Кристиян Атанасов Малко след това Атанасов нанесе удар с глава отблизо, но стражът на Дреновец спаси.

Последваха нови атаки в „червено-черно“ и само малшансът спаси вратата на Цветанов. Все пак в 81-м страхотно изпълнение от около 30 м по диагонала на отлично играещият Кристиян Атанасов направи резултата класически.

3 минути по-късно, след поредния ъглов удар влезлият като резерва Николай Ганчев свали с глава кълбото към връхлитащия Ваньо Иванов, който от малък ъгъл оформи крайния резултат 4:0.

Минути преди последния съдийски сигнал последва самостоятелен рейд почти целия терен на Кристиян Атанасов. Останал очи в очи с вратаря, Атанасов стреля, но ударът му премина на сантиметри от страничната греда.

Така след XXV-я кръг Локомотив (Мездра) остава на пета позиция с актив от 43 точки и голова разлика 47:27.

Ст.треньорът Николай Христозов заложи на следния състав: Хр. Георгиев, В. Сапунджиев, В. Калоянов (к) (73-Св. Валериев), Ас. Русинов, Деян Иванов (73 – Гр. Илиев), Иван Кирилов (71 – Йоан Цанев), Кристиян Атанасов, Кристиян Вълков, Кристиян Димитров (73- М. Бешев), Ваньо Иванов и Сергей Георгиев (71 – Н. Ганчев).

Дреновец: М. Цветанов, Теодор Тошев, Янек Кирилов(к), Костадин Илиев, Филип Георгиев, Алекс Тодоров, Велислав Петров, Кирил Горин, Деян Захариев, Радослав Захариев (ж.к.) и Денис Николов.

Ст. треньор: Александър Петров