След равностойна игра през първата част на срещата, двата отбора се оттеглиха на почивката при нулево равенство. Най-неврологичният момент за мездренските „железничари“ бе 10-та минута, когато Лионел Матадос бе контузен, което доведе до принудителна смяна. На негово място в игра влезе Мохамед Сила.

Второто полувреме започна с бързи атаки и към двете врати, но до попадения не стигна нито един от противниците. В играта на гостите липсваше остротата при завършващия удар. Домакините бяха разузнали добре играта мездренчани и подчертано търсеха запазването на нулевото равенство.

Така след 90 минути игра, момчетата нанаставника Диан Попов записаха второто нулево равенство след хикса с Боруна.

Старши треньорът на "Локомотив"- Диан Попов, заложи на следния състав: Ивайло Василев, Ваньо Иванов, Ивайло Тодоров, Стефан Стефанов, Васил Сапунджиев, Деян Иванов, Иван Аспарухов, Николай Ганчев (к), Гроздан Илиев, Светослав Валериев и Лионел Матадос (10-м Мохамед Сила).

Въпреки равенството, "локомотивци" запазват лидерската си позиция с 56 точки и голова разлика 51:15.

В следващият XXIV кръг „железничарите“ от Мездра приемат претендента за лидерското място отбор на Бдин 1923 (Видин). Двубоят е на 22 април 2023 г., събота, 17:00 ч на градския стадион „Локомотив“.