В първия полуфинал опитният тим на Мездра 98 победи Сборная (Враца) с 5:1 (на полувремето 1:0). Борис Тончев изведе мездренчани напред в резултата още в 5-ата минута на мача. В началото на втората част Валдемар Стоянов покачи на 2:0, а в 26-ата минута ветеранът Валентин Пешунов-Вальока направи преднината на домакините класическа - 3:0.

С попадения в 28-ата и в 39-ата минути Валдемар Стоянов оформи своя хеттрик в срещата, а между тези два гола, в 38-ата минута, юношата на Ботев (Враца) Симеон Гачовски отбеляза почетното попадение за гостите.

В другия полуфинален двубой снощи Манастирище 2000 се наложи над Околчица (Моравица) с 2:1 (на полувремето 1:1). Радослав Георгиев даде преднина за моравчани в 9-ата минута. Още в ответната атака обаче неостаряващият плеймейкър Илия Илиев възстанови равенството - 1:1. Крайния успех за шампиона от 2004 г. донесе отново Илиев с второто си попадение в мача в 35-ата минута.

Така на финала на "Mezdra open 2017" в понеделник, 22 май, от 19:30 часа ще се срещнат Мездра 98 и Манастирище 2000. Час по-рано, от 18:30, е мачът за третото място между Околчица (Моравица) и Сборная (Враца).

Листата на голмайсторите в турнира оглавява Валдемар Стоянов (Мездра 98) с 3 точни попадения, пред Илия Илиев и Юлиян Георгиев (Манастирище 2000) с по 2 гола.