Победителка във вота на феновете стана младата надежда на българската атлетика Лиляна Георгиева (бягания на средни и дълги разстояния) с 1 376 гласа. Нейни подгласници са националният рекордьор за юноши до 18 г. във хвърлянето на чук Валентин Андреев със 713 гласа и финалистът от европейското първенство в зала и от световното на открито в скока на височина Тихомир Иванов с 271 гласа. В допитването взеха участие общо 3 683 почитатели на "Царицата на спортовете".

© atletikabg.com

През тази година Митко Ценов участва за трети пореден път на Световното първенство за мъже и жени, финишира втори на 3000 м стипълчейз на Европейското отборно първенство - Първа лига, стана балкански шампион на 1500 м и петкратен държавен шампион - на 800 м и на 1500 м в зала, на 800 м и на 3000 м стипълчейз на открито, както и по крос кънтри. Същевременно участва в турнира от Диамантената лига в Монако, в "Мача на гигантите" ("DecaNation 2017") в Анже, Франция и в международния турнир "Seiko Golden Grand Prix 2017 Kawasaki" в Япония, класира се на 5-то място на 3000 м Балканския шампионат в зала и на 8-мо място на Балканския шампионат по крос кънтри.

Йоло Николов стана балкански шампион на 5000 м и двукратен държавен шампион - на 3000 м в зала и на 5000 м на открито, участва за шести път на Европейското първенство по крос кънтри и финишира шести на Балканския шампионат по крос, зае 10-o място на 5000 м стипълчейз на Европейското отборно първенство - Първа лига и 11-о място на 3000 м, записа призови класирания на няколко престижни международни турнири, маратони и състезания по планинско бягане.

Ето и крайното класиране я допитването "Любимец на феновете":

1. Лиляна Георгиева (бягания на средни и дълги разстояния) - 1 376 гласа (37%)

2. Валентин Андреев (чук) - 713 гласа (19%)

3. Тихомир Иванов (скок височина) - 271 гласа (7%)

4-5 Александра Начева (троен скок) и Силвия Георгиева (бягания на средни и дълги разстояния) - по 261 гласа (7%)

6. Габриела Петрова (троен скок) - 165 гласа (4%)

7. Алекс Христов (диск) - 144 гласа (4%)

8. Ивет Лалова-Колио (100 м и 200 м) - 90 гласа (2%)

9. Митко Ценов (бягания на средни и дълги разстояния) - 82 гласа (2%)

10. Йоло Николов (бягания на дълги разстояния) - 69 гласа (2%)

11. Милена Миткова (скок дължина) - 64 гласа (2%)

12. Георги Цонов (троен скок) - 54 гласа (1%)

13. Георги Начев (троен скок) - 38 гласа (1%)

14. Мирела Демирева (скок височина) - 31 гласа (1%)

15. Момчил Караилиев (троен скок) - 23 гласа (1%)

16. Денис Димитров (100 м и 200 м0 - 19 гласа (1%)

17. Радослава Мавродиева (гюле) - 12 гласа (0%)

18. Инна Ефтимова (60 м) - 10 гласа (0%).

Десетката на феновете ще бъде добавена като един глас към вота на експертите, които ще изберат "Атлет на България за 2017 г.". Финалните резултати от анкетата ще бъдат обявени на 15 декември, а най-добрите български атлети ще бъдат наградени в началото на следващата догодина.