Гостите стояха по-добре в първите два гейма, играеха по-разнообразно в нападение, но грешки в решителните моменти им костваха загубата. Във втората част Монтана поддържаше разлика от 4 точки почти до края. При резултат 18:22 треньорът на Нефтохимик Найден Найденов пусна на началния удар Васил Атанасов, бургазлии записаха серия от 5 последователни точки и затвориха гейма с 25:23. Този успех даде увереност на домакините и срина психически гостите.

Най-резултатен за победителите бе Олександр Станцеко с 15 точки (1 блок и 56% ефективност в атака), Валентин Братоев се отчете с 11 точки (1 ас, 1 блок, 65% позитивно посрещане и 25% ефективност в атака). За Монтана Кирил Клец реализира 19 точки (2 аса, 2 блока и 43% ефективност в атака).

Загубата в Бургас бе втора за възпитаниците на треньора Даниел Пеев, въпреки това те запазиха второто място във временното класиране. В следващия кръг, на 11 декември (понеделник) Монтана приема у дома ЦСКА.