В зала „Добротица” в Добрич монтанчани трябваше да се справят и без своя треньор Даниел Пеев, който бе изгонен в средата на четвъртия гейм за оспорване на съдийско решение. Домакините взеха първия и третия гейм, гостите втория и третия. В тайбрека Монтана не остави никакво съмнение в превъзходството си и го затвори с 15:10, като по този начин си върна на Добруджа за загубения финал за Купата на България игран в същата зала през пролетта.

Резултати от останалите срещи от VI кръг: Хебър (Пазарджик) – Арда (Кърджали) 3:0 (18, 17, 18). От петък: Миньор (Перник) – Левски (София) 3:2 (-20, 24, 20, -21, 10), Пирин (Разлог) – Марек (Дупница) 3:0 (18, 18, 22), Черно море БСАК – Тетевен волей 3:1 (-22, 21, 22, 20), Нефтохимик (Бургас) – ЦСКА 3:0 (19, 22, 22).