© личен архив

Бегачът от СК „Атлет“ Николай Кауфман се класира втори в най-дългото разстояние от 5 000м. Той записа време от 16.07.14 минути. Шампион в тази дисциплина стана Кристиян Иванов от „Берое“ (Стара Загора) с време 16.03.52, а третото място окупира атлетът от „Спартак“ (Койнаре) - Емил Веселов, пробягвайки дистанцията за 16.54.65 минути.

Николай Кауфман участва и в бягането на 1 500 м, където финишира на девето място, записвайки време от 4.28.97 минути. В челната тройка се класираха Кристиян Иванов от „Берое“ (Стара Загора), Мартин Атанасов – „Евър“ (Варна) и Христо Младенов – „Олимп 97“ (Силистра).

В тази дистанция, но извън класирането, бяга и Иван Андреев от СКЛА „Митко Ценов Рънниг Тийм“, записвайки време от 4.05.79.

В шампионата участваха още Чудомир Черногоров от СК „Атлет“ и Станислав Станков от „Митко Ценов Рънинг Тийм“, които не завършиха бягането.